Občianska vybavenosť Bošian

Bošany sú malebná obec s bohatou históriou a pôvabnou prírodou. Nachádza sa v srdci krajiny, obklopená zelenými lúkami a lesmi, čo poskytuje ideálne prostredie pre pokojné a pohodlné životné prostredie. Okrem toho má Bošian aj rozmanitú občiansku vybavenosť, ktorá zabezpečuje pohodlný a kvalitný život pre svojich obyvateľov.

V centre Bošian sa nachádza široké spektrum základných služieb, ktoré zabezpečujú pohodlný život pre obyvateľov. Okrem obchodu so sieťou potravín a potrieb pre domácnosť tu nájdete aj obecný úrad, kultúrny dom, kaštieľ a rímskokatolícky kostol, ktoré sú srdcom spoločenského a kultúrneho života v obci.

V Bošanoch sa taktiež nachádza veľká Základná škola, ktorá je centrom vzdelávania pre mladú generáciu. Škola ponúka nielen kvalitné vzdelanie, ale aj možnosti športových aktivít a umeleckého rozvoja. Ľudová škola umenia má v Bošanoch bohatú tradíciu, čo prispieva k pestrosti kultúrneho života v obci.

Pre deti v predškolskom veku je k dispozícii niekoľko tried materskej školy a jasličiek, ktoré poskytujú bezpečné a podnetné prostredie pre ich rozvoj. V priestoroch základnej školy sa nachádza multifunkčné ihrisko s umelým povrchom, bežecká dráha a mini futbalové ihrisko, čo umožňuje aktívne trávenie voľného času pre študentov aj obyvateľov obce.

Futbal má v Bošanoch veľkú tradíciu a obec sa môže pochváliť veľkým futbalovým ihriskom s tribúnami a tréningovým areálom, ktoré slúžia nielen miestnym futbalistom, ale aj športovým nadšencom z okolitých obcí. Okrem toho bola v minulosti pre športovcov postavená hádzanárska športová hala, čo dokazuje bohatú športovú históriu a záujem obyvateľov o aktívny životný štýl.

2-pizzeria-Gastro
1-pizzeria-Gastro
4-pizzeria-Gastro-tenisov-kurt
3-pizzeria-Gastro-minifotbalove-ihrisko
5-pizzeria-Orange
6-zdravotne-strediskolekre
7-rimskokatolick-kostol
8-obecn-rad
10-kolka
9-zkladn-kola-kolsk-druina
11-katie
12-fotbalov-tadion
13-kultrny-dom
14-detske-ihrisko
15-elektrre-na-rieke-Nitra
16-priemyseln-arel